Filter
Stäng

Legrand Dell Force10 GP-SFP2-1Y 1000Base-LX SFP Transceiver TAA

Legrand Dell Force10 GP-SFP2-1Y 1000Base-LX SFP Transceiver TAA - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Dell Force10 GP-SFP2-1Y) - GigE - 1000Base-LX - LC enkelläge - upp till 10 km - 1310 nm - TAA-kompatibel - för Dell Force10 P1 Security
Lagerstatus: Ej i lager
Leveransdatum: 2020-08-14

Artikelnummer: 5287180A
Tillverkarens artikelnummer: GP-SFP2-1Y-LEG
EAN: 757120669081
Tillverkare: C2G
1.415,00 kr

Produktbeskrivning


This Dell Force10 GP-SFP2-1Y compatible SFP transceiver provides 1000Base-LX throughput up to 10km over single-mode fiber (SMF) at a wavelength of 1310nm using a LC connector. It is guaranteed to be 100% compatible with the equivalent Dell Force10 transceiver. This easy to install, hot swappable transceiver has been programmed, uniquely serialized and data-traffic and application tested to ensure that it will initialize and perform identically. It is built to meet or exceed the specifications of Dell Force10, as well as to comply with MSA (Multi-Source Agreement) standards to ensure seamless network integration. All Legrand transceivers are Trade Agreements Act (TAA) compliant.


 

Teknisk specifikation


Allmänt
Typ av enhetSFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
FormfaktorInsticksmodul
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage1000Base-LX
DatalänkprotokollGigE
Dataöverföringshastighet1 Gbps
Optisk våglängd1310 nm
Max överföringsavstånd10 km
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 1000Base-LX - LC-enkelläge hona x 2
Diverse
OEM-tillverkarekvivalent artikelnummerDell Force10 GP-SFP2-1Y
TAA-kompatibelJa
Specifikationer
Typ av enhet SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Formfaktor Insticksmodul
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage 1000Base-LX
Datalänkprotokoll GigE
Dataöverföringshastighet 1 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm
Max överföringsavstånd 10 km
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC-enkelläge hona x 2
OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer Dell Force10 GP-SFP2-1Y
TAA-kompatibel Ja
Skriv din egen recension
  • Du måste logga in/registrera dig för att kunna skriva recensioner
*
*
  • Dålig
  • Utmärkt
*
*
*
*
Specifikationer
Typ av enhet SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Formfaktor Insticksmodul
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage 1000Base-LX
Datalänkprotokoll GigE
Dataöverföringshastighet 1 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm
Max överföringsavstånd 10 km
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC-enkelläge hona x 2
OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer Dell Force10 GP-SFP2-1Y
TAA-kompatibel Ja