Produktbeskrivning
Apple Milanese loop-klockarmband kombinerar elegans med funktionalitet och är designat för smarta klockor. Detta medium/large armband passar handleder som mäter 150 till 200 mm, vilket ger en bekväm passform för en rad olika användare. Den magnetiska stängningen säkerställer enkel justering och ett säkert grepp, vilket gör det enkelt att bära hela dagen.
Det här klockarmbandet har en PVD-beläggning och är tillverkat av 80% återvunnet rostfritt stål, vilket gör det både snyggt och miljömedvetet. Det är kompatibelt med olika boettstorlekar, inklusive 44 mm, 45 mm, 46 mm och 49 mm, vilket gör det till ett mångsidigt tillbehör som förbättrar upplevelsen av en smart klocka. Användningen av 65 % återvunnet material bidrar till dess hållbara dragningskraft och säkerställer att det uppfyller CarbonNeutral-standarder.
Egenskaper
Snygg designMilanoslingan har en fantastisk och sofistikerad design som förhöjer den övergripande estetiken hos alla smarta klockor och tilltalar modemedvetna personer.
Slitstarkt materialDetta armband är tillverkat av PVD-beläggning och återvunnet rostfritt stål och är byggt för att klara dagligt slitage samtidigt som det främjar hållbarhet.
Bekväm passformStorleken medium/large passar många olika handledsstorlekar och den magnetiska stängningen möjliggör enkla justeringar, vilket garanterar komfort under hela dagen.
Mångsidig kompatibilitetDetta klockarmband är utformat för att passa flera olika boettstorlekar, inklusive 44 mm, 45 mm, 46 mm och 49 mm, och kan anpassas till olika smartklockmodeller.